فروش خانه شخصی

1-     پرداخت وجه فروش خانه بعد ازنقل و انتقالات نهایی و توافق همسر

خواهشمند است توجه داشته باشید که بطور معمول درآمد خالص از فروش خانه بصورت چک های تأیید شده و در وجه صاحبان اصلی حدود ساعت 5:30 بعدازظهر روزنقل و انتقالات نهایی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. وجه پرداخت شده از طرف فروشنده  بعلاوه حق کارمزد مشاور املاک (به انضمام مالیات) تا پایان معامله در نزد مشاور املاک می باشد. اگر مبالغی مازاد بر هزینه ها باقی بماند،  مستقیمآ توسط مشاور املاک پس از امضای قرارداد نهایی به شما بازگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید در مواردی که وکیل رسمی شما مجری تکمیل قرارداد می باشد مابقی پول همچنان توسط چک های تضمین شده در وجه و به نام شما صادر خواهد شد نه در وجه وکیل رسمی شما،  البته در شرایط و توافق نامه های خاص و ارائه شده در این دفتر این چکها می توانند به نام وکیل شما نیز صادر گردند.

اگر فروشندگان خانه دو نفر و یا بیش از دو نفر باشند بطور معمول از شما درخواست می شود که قبل از اجرای نقل و انتقالات نهایی کتبآ به این دفتر ابلاغ فرمائید که مبالغ پرداختی از فروش ملک  به نام و در وجه چه کسانی باید پرداخت شود. در غیر اینصورت یک چک تآیید شده از درآمد خالص فروش خانه، حدود ساعت 5:30  روز نقل و انتقالات نهایی  تسلیم خواهد شد.  توصیه می گردد اگر دریافت کنندگان پول بیش از یک نفر هستند و چک باید در نام و وجه آنها صادر گردد قبلآ با وکیل رسمی و معتمد خود مشورت نمایید و سپس این دفتر حقوقی را کتبآ از عملکرد خود آگاه سازید.

در صورت اینکه خانه فروخته شده  متعلق به یک زوج  و اگر سند مالکیت آن  به نام یکی از زوجین می باشد، یکی از آن دونفر (کسی که نامش در سند قید نشده) نه تنها باید در روز قراردادنهایی در دفتر حقوقی برای امضا حضور داشته باشد بلکه باید اسناد تحویل پول به همسرش را  نیز رسمآ امضا نماید، در غیر اینصورت چک ها به نام هر دوی آنها صادر خواهد شد. این قانون شامل ملک مسکونی شخصی می باشد و املاکی از قبیل سرمایه گذاری و تجاری را شامل نمی گردد. در مورد دوم  امضاء و حضور همسر مورد نیاز نیست.

  2-      فسخ بیمه آتش سوزی

 خواهشمند است تا قبل از اینکه از طرف این دفتر حقوقی از تکمیل مراحل فروش آگاه نشده اید بیمه آتش سوزی ملک مورد فروش را فسخ نکنید.  همچنین توجه باشید که اگر ملک مورد فروش شما تا قبل از نقل و انتقالات نهایی به مدت 30 روز خالی از سکنه خواهد بود،  حتمآ با شرکت بیمه گزار هماهنگی های لازم را ایجاد کنید تا برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان  و اتفاقات احتمالی تا روز قراردادنهایی، ملک تحت بیمه آتش سوزی قرار داشته باشد.

  

3-     حضور در دفتر حقوقی پیش از تاریخ  نقل و انتقالات نهایی

 حدود دو روز پیش ازنقل و انتقالات نهایی  برای امضای اسناد و مدارک قانونی از این دفترحقوقی با شما تماس خواهد گرفته شد. (که معمولآ این قرار در ساعات عصر و روزهای شنبه خواهد بود).   خواهشمند است در تاریخ مقرر یکی از کلیدهای ملک مورد معامله  را در اختیار این دفتر حقوقی قرار دهید. توصیه می شود در زمان ملاقات برای امضای نهایی قرارداد و اسناد،  در هنگام ورود به این دفتر حقوقی کارت شناسایی معتبر و عکسدار خود را به همراه داشته باشید تا توسط مسئول پذیرش این دفتر برای نگهداری در پرونده شما  تآیید و فتوکپی شود.  این اقدام در مورد تمامی معاملات و قراردادهایی که در این دفتر به  ثبت می رسد،   ضروری می باشد.

اگر شما برای امضای قرارداد در تاریخ مقرر در این دفتر حقوقی حضور به هم می رسانید، در صورت داشتن مشکل در صحبت کردن به زبان انگلیسی، خواهشمند است یک مترجم با خود به جلسه بیاورید. درصورت مراجعه در ساعات کاری، می توانید با هماهنگی های قبلی ازخدمات مترجمین این دفتر حقوقی بهره مند شوید. در غیر اینصورت لازم است که خود شخصآ مترجم را به همراه آورده و یا از مشاور املاک خود در زمینه توضیحات مربوطه کمک بگیرید.   

4-     اگر وکیل رسمی شما در روز قراردادنهایی حضور بهم می رساند

اگر شما برای معامله خود با وکیل رسمی خود حضور پیدا می کنید و ایشان به جای شما و یا فرد دیگری امضا می کنند، تمامی چکهای مورد قرارداد به نام شخص مالک صادر خواهد شد، در غیر اینصورت خواهشمندیم با ارسال فکس فرمهای مربوط به وکالت رسمی،  این دفتر حقوقی را از تصمیم خود  آگاه بفرمائید تا چک ها در وجه وکیل رسمی شما و یا شخص سوم صادر گردد. 

 برای دستیابی به فرمهای مخصوص خواهشمند است به صفحه اصلی این وب سایت مراجعه فرمائید.

  5-     اگر فروشنده ملک مقیم کانادا نمی باشد

اگر در زمان نقل و انتقالات نهایی، شما دارای اقامت دائم کانادا نیستید، خواهشمند است با این دفتر حقوقی تماس حاصل نموده  و در مورد این شرایط خاص هماهنگی های لازم را به عمل آورید.

 

6-     خدمات رفاهی مصرفی، کیبل و شرایط  اسباب کشی

 این دفتر حقوقی همچنین برای بررسی تمامی خدمات رفاهی- مصرفی از قبیل آب، برق و گاز و .... ملک مورد معامله با سازمانهای مربوطه  تماس حاصل کرده  و لازم است که شما نیز خود شخصآ برای بررسی مقدارمصرف خدماتی از قبیل آب و برق و گاز و تلویزیون  با سازمانهای ذیربط تماس حاص نموده و هماهنگی های لازم را ایجاد نمایید.  تمامی اقلام مصرفی تا روز تحویل ملک بررسی و محاسبه خواهد شد و شما بعد از نقل و انتقالات قانونی ملزم به پرداخت هزینه های خدمات مصرفی خواهید بود.  برای اطلاع از چگونگی محاسبات و بررسی خطوط تلفن، آب، برق، گاز به روی لینک “UTILITIES”  در صفحه اصلی همین سایت کلیک کنید.

اگر شما در شهر تورنتو زندگی می کنید و بهای آب را از طریق شبکه آب و بصورت نرخ ثابت و هر شش ماه یکبار پرداخت می کنید، خواهشمند است با این دفتر هماهنگی های لازم را بعمل آورده تا برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان پرداختهای شما محاسبه گردند.  و همچنین اگر از شبکه کیبل برای تلویزیون خود استفاده می کنید باید شرکت مربوطه را از نقل و انتقالات خود آگاه ساخته  تا ترتیب محاسبه و انتقال شبکه کابل داده شود. برای خط تلفن شخصی نیز از همین روش بهره گرفته و شرکت مخابرات را از جابجایی خود آگاه سازید.

اگر ملک مورد معامله دارای  سیستم گرمایش و سرمایش نفت سوز می باشد،  توصیه می شود که با شرکت سوخت رسانی جهت پر کردن تانک ماده  سوختی،  جهت تحویل و تحولات روز قراردادنهایی،  هماهنگی های لازم را بعمل آورید. خواهشمند است برای جلوگیری از هر گونه بحث و مجادله در مورد تانک مواد سوختی،  یک کپی از رسید پرکردن تانک را به این دفتر حقوقی تسلیم نمایید.

برای آگاهی از شرایط اسباب کشی در صفحه اصلی همین وب سایت بر روی لینک “MOVING CHECKLIST” کلیک کنید.    

 7-     پرداخت به صورت اقساط  قبل از تاریخ نقل و انتقالات نهایی و چکهای مدت دار

خواهشمند است توجه داشته باشید که هرگونه مالیات بر ملک، هزینه های معمول و یا پرداخت وام باید قبل از تاریخ نقل و انتقالات دنهایی توسط شما پرداخت شده باشند. هر گونه تغییرات و اصلاحات نهایی برای تمامی  پرداخت های از پیش انجام شده  تا قبل از تاریخ نقل و انتقالات نهایی توسط این دفتر حقوقی بررسی و محاسبه خواهد شد.

در مورد پرداختهایی که بصورت چک های مدت دار و یا بصورت برداشتهای خودکار از حساب بانکی شما، مانند پرداخت مالیات بصورت اقساط و دیگر هزینه ها، توصیه می شود که برای جلوگیری از پرداخت هزینه ها پس از تحویل و تحول خانه و برای ممانعت از هرگونه ضرر و زیان احتمالی، تا پیش از تاریخ نقل و انتقالات نهایی با بانک طرف حساب خود تماس گرفته و قرارداد اینگونه پرداختهای خودکار را فسخ نمایید.  

8-     اسناد و مدارک مورد نیاز این دفتر حقوقی جهت اجرای کامل نقل و انتقالات نهایی

اسناد و مدارکی که مورد نیاز این دفتر حقوقی می باشند، باید به این دفتر از طریق فاکس و یا پست ارسال و یا بصورت حضوری  تحویل گردند،  بشرح زیر می باشند. (مسئول پذیرش این دفتر حقوقی می تواند این کار را برای شما بدون هیچگونه هزینه اضافی انجام دهد).  

خواهشمند است مدارک درخواستی جهت تکمیل پرونده،  هر چه سریعتر و تا قبل از تاریخ نقل و انتقالات نهایی به این دفتر حقوقی ارسال گردند:

-          فتوکپی سند (اسناد مالکیتی که در زمان خرید ملک به شما قانونأ تعلق می گیرد.)

-          جزئیات وام های دریافتی به انضمام:

نام شرکت وامگزار

شماره تلفن و آدرس

شماره ردیف حساب وام (در صورت قابل اجرا بودن)

-          صورتحساب مالیات سال جاری ( به انضمام هرگونه صورتحساب مالیات بر دارایی و هر گونه

صورتحساب مالیاتی دیگر که تا قبل از تاریخ نقل و انتقالات نهایی به دست شما رسیده است) به همراه جزئیات پرداخت هایی که  توسط شما تا قبل از تاریخ نقل و انتقالات دنهایی،  صورت گرفته است. (همچنین درخواست میشود که صورتحساب مالیات سال قبل را نیز تهیه و به این دفتر حقوقی تسلیم کنید.)

-          کپی نقشه ملک ( در صورتی که ملک مورد معامله آپارتمان نمی باشد)

-          آدرس و شماره تلفنی که به آنجا نقل مکان خواهید کرد ( اگر موجود هستند).      

  9-     پیشنهاد قیمت برای کارمزد و هزینه های قانونی 

اگر شما مایل هستید که در معامله خود گواهی پیشنهاد قیمت برای مخارج و هزینه های قانونی داشته باشید، خواهشمند است برروی لینک QUOTATION REQUIRED  در زیر این متن کلیک کنید و یا با این دفتر حقوقی تماس گرفته و با شری محمدزاده صحبت کرده که ایشان مسئول تهیه این گواهی از طریق تلفن و یا فکس هستند